• FAST HEROES

Naša škola sa zapojila do štvrtého ročníka digitálneho vzdelávacieho projektu FAST HEROES - Rýchli Hrdinovia. Globálna iniciatíva, ktorá sa začína vo februári 2024 sa realizuje pod odbornou garanciou Svetovej organizácie pre cievne mozgové príhody (WSO) a iniciatívy Angels. Jej cieľom je vzdelávať deti o príznakoch cievnej mozgovej príhody, naučiť ich zavolať prvú pomoc včas a zachrániť tak život ich blízkym príbuzným. Na Slovensku realizuje kampaň pacientska organizácia Sekunda pre život, ktorá už oslovuje slovenské školy, aby sa zapojili do päťtýždňového bezplatného vzdelávacieho programu Hrdinovia FAST. Na Slovensku preberá nad kampaňou záštitu Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu SR. Projekt získal uznanie Európskej komisie za najlepšiu praktickú pomôcku pre školy vo vzdelávaní v oblasti zdravotníctva.

• Príbeh hudby

Už po tretíkrát sme sa pripojili ku sledovaniu koncertu Príbeh hudby Slovenskej filharmónie. Žiakom sa páčili interaktívne prvky, ktoré bol do koncertu zaradené. Počas vysielania sme sa zapojili aj do konkurzu do Slovenskej filharmónie, kedy sme vyberali nového člena, huslistu.
            Účinkovali Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor, Bratislavský chlapčenský zbor, herec Vladimír Kobielsky a sólisti Barbara Braunova (mezzosoprán), Alexander Fellmayer (soprán), Aniko Patkolo (husle).

• Karneval

Vo fašiangovom období sme si aj my urobili v škole karneval. Pozvaní boli aj rodičia. Deti prišli v nápaditých maskách a užili sme si zábavu. Zatancovali sme si, zasúťažili a užili kopec zábavy.

Jarné prázdniny pre Žilinský kraj začínajú

v pondelok 19. februára 2024 a trvajú do piatku 23. februára 2024.

Do školských lavíc sa opäť vrátime v pondelok 26. februára 2024.

Žiakom prajeme chvíle plné oddychu a nových zážitkov.

• Poľovnícka beseda

Do školy k nám zavítal pán poľovník, ktorý si pre nás pripravil množstvo zaujímavých vecí. Porozprával nám rozprávku, povedal zaujímavosti o lesných zvieratách, ukázal kože z líšky a jazveca a rôzne druhy parohov a predviedol nám rôzne druhy vábničiek. My sme hádali, ku ktorému zvieratku patria. Na konci každému rozdal darček - orechovú škrupinku, z ktorej sa dá vyrobiť pekný prívesok.

Termín Vianočných prázdnin pre školský rok 2023/2024

• Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin: 22. december 2023 (piatok)
            • Termín prázdnin: 23. december 2023 (sobota) až 7. január 2024 (nedeľa)
            • Začiatok vyučovania: 8. január 2024 (pondelok)

Vianoce krásne a čisté ako sneh,
            na stole nech všetkým ľuďom rozvoniava oblátka a med.
            Nech každé srdiečko sťa oheň zahorí,
            všetkých ľudí nech láska a dobro naplní.
            Nielen na Vianoce a na Nový rok,
            ale počas všetkých dní želáme Vám úspešný a šťastný nový rok 2024.

• OZNAM

Dňa 20.12.2023 (streda) Vás o 16:00h pozývame na „Vianočné vystúpenie žiakov“ do Obecného domu v Sklenom. Žiaci po vyučovaní zostávajú v škole. Do Obecného domu odchádzajú s pani vychovávateľkou a pani učiteľkami. Prosím, dajte deťom väčšiu desiatu. Deti si rodičia vyzdvihnú po skončení vystúpenia.

• Vianočné trhy v Sklenom

Pri príležitosti rozsvecovania prvej adventnej sviečky sa v obci konali vianočné trhy. Naši žiaci k programu prispeli niekoľkými básničkami. Fotografie si môžete pozrieť v krátkom video zostrihu na FB stránke obce.

• Exkurzia v Múzeu slovenskej dediny

Všetky triedy sme sa vybrali v rámci prvouky a vlastivedy na exkurziu do Slovenského národného múzea v Martine. Tam nám tety pripravili zaujímavý program, v ktorom nám predstavili tradičné zvyky od Ondreja do Vianoc. Spolu s nimi si naše dievčatá vyskúšali trasenie plotom, ďalej sa pridali aj chlapci a všetci veštili z vosku, ktorý roztopený liali cez ucho kľúča, prezliekli sa sa Mikuláša, čerta a anjela a chodili pomedzi deti, Lucie nás poometali od zlých síl... Na záver sme si vyrobili ozdoby, ktoré nám budú robiť radosť cez Vianoce.

• Domáce lízanky

Na hodine prírodovedy sme robili pokus, pri ktorom sme si vyrobili lízanky. Na lyžici sme topili cukor, ktorý sme si v poslednej fáze ozdobili farebnou cukrárskou posýpkou. Z výsledku sme mali radosť.

• Deň kaše

Pri príležitosti medzinárodného dňa kaše sme si aj v škole spoločne uvarili ryžovú kašu. Dochutili sme si ju malinami, banánom a Grankom. Všetci sme si pochutili.

• Tekvičkový deň

Po dlhšej dobe sme si znovu urobili Tekvičkový deň aj s rodičmi, starými rodičmi a kamarátmi. Všetci sme sa zišli v škole a tvorenie mohlo začať. Fantázii sa medze nekládli a na výtvory sme boli hrdí.

Piatok 19. 4. 2024