• Príbeh hudby

Naša škola sa zapojí do projektu Príbeh hudby, kedy sa 23. septebra pripojíme k live koncertu a počas neho sa pokúsime získať slovenský rekord v počte účinkujúcich pri uvedení skladby.
            Ako to bude fungovať? Počas koncertu zaznie svetová premiéra skladby skladateľky Haimoni Balgavej. Do tejto skladby budú ako účinkujúci zapojení aj žiaci, ktorí budú náš koncert sledovať v školách.

• Začiatok školského roka 2022/2023

Základná škola v Sklenom oznamuje rodičom a žiakom, že slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 bude

5. septembra 2022 o 8.00 hod. v budove ZŠ.

Do budovy môže vstúpiť iba žiak s odovzdaným vyhlásením o bezpríznakovosti.
            Tu si ho môžete stiahnuť:

Prevádzka ŠKD sa začína 06.09.2022. V šk.roku 2022/2023 bude prevádzka ŠKD od 6:30 hod. do 16:00 hod.

• Školský výlet 24. júna 2022

Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský výlet 24. júna 2022.

Na konci školského roka sme vyrazili na výlet do Martina. Tam sme navštívíli Múzeum Andreja Kmeťa, kde bol pre nás pripravený program Zvieratká z turčianskej záhradky. Žiaci mohli ukázať svoje znalosti a skúsenosti so zvieratkami, ktoré sa nachádzajú v našom okolí. Dozvedeli sa však aj nové veci, ktoré zúžitkovali na konci v súťaži, z ktorej si odniesli knižky a sladkosť. Veľkým spestretním boli zvuky z rôznych vábničiek. Naša cesta z múzea viedla na námestie, kde sme sa občerstvili a schladili zmrzlinou. Potom sme sa premiestnili do Detského sna - najväčšieho indoorového detského ihriska v Martine. Žiaci boli tak nadšení, že nevedeli, kam sa skôr rozbehnúť. Ťažko sa im odtiaľ odchádzalo, no ešte sme sa stihli zabaviť v parku pri fontáne.

Do múzea zavítala aj TV Turiec - https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR2_qJVTNy

• MDD

Do fotogalérie bol pridaný nový album MDD.

Na Deň detí si žiaci zasúťažili a každý dostal sladkú odmenu. Po obede sme si spoločne opekali na školskom dvore.

• Slnečný herbár

Do fotogalérie bol pridaný nový album Slnečný herbár.

V pondelok 30. mája k nám prišli z Múzea Andreja Kmeťa s kufríkovým programom Slnečný herbár. My v škole sme si na aktivitu pripravili vylisované rastlinky. Žiaci sa dozvedeli, ako sa kedysi vyrábali fotky a tou technikou, za pomoci slnka, si vytvorili zaujímavý herbár. Všetkým sa nám to veľmi páčilo. https://www.facebook.com/275950572468580/posts/5325658214164432/

• DEŇ ZEME 2022

Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ ZEME 2022.

V rámci Dňa zeme sme sa v piatok, 22. apríla 2022, rozprávali o tom, ako treba našu planétu chrániť, ako si ju udržať pre budúce generácie a boli sme zbierať odpadky na Červenom ihrisku. Za odmenu sme sa na ňom potom zahrali.

• Marec - mesiac knihy

V rámci mesiaca marca, ako mesiaca kníh, sme zorganizovali recitačnú súťaž pre všetkých žiakov. Tí súťažili najskôr v triednom kole, z ktorého postúpil jeden žiak z každého ročníka. Nasledujúci deň sa konala celoškolská súťaž, kde si zmerali recitačné sily najlepší štyria žiaci. Tí sa umiestnili takto:
            1. miesto - Jessica Franeková, 4. ročník - Povesť o mošovskom kaštieli (Jozef Tatár)
            2. miesto - Dorotka Dubná, 2. ročník - Šibal krtko
            3. miesto - Tomáš Malík, 3. ročník - Otec škortovca (Bibiana Vanobová)
            4. miesto - Viktória Franeková, 1. ročník - Bola raz jedna trieda (Krista Bendová)

Žiaci druhého a štvrtého ročníka si s pani učiteľkou urobili zbierku najstarších kníh.

V pondelok, t. j. 28. 3. 2022, nastupujeme do školy.
            Prosím, o pretestovanie žiakov.

Ďakujem. H

• Práca na doma pre ŠTVRTÁKOV.

22. 3. 2022 (utorok)

SJL – vyskloňuj slovo krieda v jednotnom aj množnom čísle

UČ 80/2 81/2,4

MAT – dokonči str. v PZ 5, 6 a 7

ANJ – opakuj slovká a skús do zošita preložiť časy (nezabudni, že štvrť a pol sa viaže k celej hodine čo už bola a trištvrte sa viaže k celej hodine, ktorá bude):

• Práca na doma pre TRETIAKOV.

22. 3. 2022 (utorok)

SJL – Prepíš do zošita a doplň i/y: s_korka, v_soký, prez_dent, s_tko, v_dieť, oz_vať, s_novec, nov_ny, s_pka, poz_vať, voz_ť, zv_k, v_chor, s_rota, naz_vať,

Vytvor 3 vety, v ktorých použiješ čo najviac týchto slov.

UČ 89/7 – vyber si 3 druhy ovocia a ku každému napíš aspoň 3 prídavné mená

• Práca na doma pre DRUHÁKOV.

22. 3. 2022 (utorok)

SJL - doplň do slov správne i/y: tul_pán, rod_na, d_vadlo, h_stória, l_kožrut, l_sý, c_klista, d_m, k_lometer, t_cho, chodn_k, kred_t, arch_tekt, pl_núť, hod_n_ t_kajú, c_klaménová, č_tank_

Slová napíš správne: cumľík, sťena, záhradňík, ľízanka, hoďinár, jašťerica

MAT – dokonči str. v PZ 16, 17 a do zošita vypočítaj UČ 55/3, 4