• Zelená oáza radosti v Sklenom

• Areál našej školy disponuje krásnym prírodným prostredím, v ktorom je množstvo zelenej plochy a stromov. Rozhodli sme sa preto vytvoriť priestor, v ktorom by si žiaci prehĺbili svoj vzťah k prírode a životnému prostrediu. Chceli sme vybudovať exteriérovú environmentálnu učebňu, kde by od jari do neskorej jesene mohli deti študovať hmyz, pozorovať rastliny mikroskopom, poznávať listy, kvety, plody a na jeseň si z nich robiť herbáre. V náučnej časti s informačnými tabuľami pozorovať stromy, rastliny, živočíchy, oblaky, získané informácie využívať na tvorivé aktivity. Vo vyvýšených záhonoch a fóliovníku si dopestovať bylinky, zeleninu a ovocie. Okolo ohniska pribudli nové stoly s lavicami.

V roku 2023 sme preto podali projekt
            Zelený vzdelávací fond Slovenskej agentúry životného prostredia na základe rozhodnutia ministra životného prostredia Slovenskej republiky, ktorý je finančne podporený z Environmentálneho fondu pod názvom „Zelená oáza v Sklenom“. Od decembra 2023 sme začali objednávať materiál a v marci 2024 začali prvé práce na výstavbe učebne. Postupne sme osadili náučné tabule, hmyzí domček, vyvýšené záhony, lavice do učebne, fóliovník, pocitový chodník, až celý areál nadobudol dnešnú podobu a postupne ho budeme zveľaďovať.

Všetkým, ktorí boli akokoľvek zapojení do realizácie, veľmi pekne ďakujeme!

• POZVÁNKA

• Vážení rodičia,

pozývame Vás na rodičovské združenie, ktoré sa

uskutoční dňa 15.05.2024 o 15:00 hod. v ZŠ Sklené.

• Pizza

• Prváci a štvrtáci naplnili pohár vrchnáčikmi a za odmenu sme si spoločne upiekli pizzu. Všetci sú veľmi šikovní pomocníci.

• Zápis 2024

• Dňa 18. 4. 2024 sme u nás pripravili zápis pre budúcich školákov. Predškoláci sa ocitli v tradičnej dedine, kde pri našich dievkach plnili rôzne úlohy. V nich ukázali, že sú pripravení prísť do školy.

• Otvorená hodina

• Predškoláci sa prišli pozrieť k prvákom na hodinu. Pomohli nám hľadať nové písmenká a priraďovať slová k predmetom. Už sa tešíme na nových šikovných žiakov.