• Termín Vianočných prázdnin pre školský rok 2023/2024

• Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin: 22. december 2023 (piatok)
            • Termín prázdnin: 23. december 2023 (sobota) až 7. január 2024 (nedeľa)
            • Začiatok vyučovania: 8. január 2024 (pondelok)

Vianoce krásne a čisté ako sneh,
             na stole nech všetkým ľuďom rozvoniava oblátka a med.
             Nech každé srdiečko sťa oheň zahorí,
             všetkých ľudí nech láska a dobro naplní.
             Nielen na Vianoce a na Nový rok,
             ale počas všetkých dní želáme Vám úspešný a šťastný nový rok 2024.

• OZNAM

• Dňa 20.12.2023 (streda) Vás o 16:00h pozývame na „Vianočné vystúpenie žiakov“ do Obecného domu v Sklenom. Žiaci po vyučovaní zostávajú v škole. Do Obecného domu odchádzajú s pani vychovávateľkou a pani učiteľkami. Prosím, dajte deťom väčšiu desiatu. Deti si rodičia vyzdvihnú po skončení vystúpenia.

Dňa 21.12.2023 (štvrtok) budú mať žiaci „Vianočné posedenie pri stromčeku“. ŠKD je v prevádzke do 15:30h. Žiaci si prinesú občerstvenie (koláčiky slané, sladké, ovocie...). Spoločne si uvaríme punč.

Dňa 22.12.2023 (piatok)  organizujeme pre žiakov „Vianočné hry“. Vyučovanie bude bez učebníc do 11:30h, obed 11:30 – 12:00h. Prevádzka ŠKD do 13:00h.

• Vianočné trhy v Sklenom

• Pri príležitosti rozsvecovania prvej adventnej sviečky sa v obci konali vianočné trhy. Naši žiaci k programu prispeli niekoľkými básničkami. Fotografie si môžete pozrieť v krátkom video zostrihu na FB stránke obce.

• Exkurzia v Múzeu slovenskej dediny

• Všetky triedy sme sa vybrali v rámci prvouky a vlastivedy na exkurziu do Slovenského národného múzea v MartineTam nám tety pripravili zaujímavý program, v ktorom nám predstavili tradičné zvyky od Ondreja do Vianoc. Spolu s nimi si naše dievčatá vyskúšali trasenie plotom, ďalej sa pridali aj chlapci a všetci veštili z vosku, ktorý roztopený liali cez ucho kľúča, prezliekli sa sa Mikuláša, čerta a anjela a chodili pomedzi deti, Lucie nás poometali od zlých síl... Na záver sme si vyrobili ozdoby, ktoré nám budú robiť radosť cez Vianoce.

• Domáce lízanky

• Na hodine prírodovedy sme robili pokus, pri ktorom sme si vyrobili lízanky. Na lyžici sme topili cukor, ktorý sme si v poslednej fáze ozdobili farebnou cukrárskou posýpkou. Z výsledku sme mali radosť.